Продавець «ТЕХСКЛАД» розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
368 відгуків
Швидка відповідь по вайберу - тел.096-707-06-98
"ТЕХСКЛАД"
Контакти
«ТЕХСКЛАД»Дмитрий, 096-707-06-98 - Viber,WhatsApp
УкраїнаКиївВул. Івана Виговського 9
+380967070698
Дмитрий (viber)
+380505913488
Дмитрий
+380635945922
Дмитрий (viber)
588498072
Мапа
+380967070698
+380967070698
+380505913488
+380635945922

Як вибрати акустичну систему для себе?

Як вибрати акустичну систему для себе?

При виборі акустичної системи слід керуватися рядом критеріїв. Насамперед слід визначитися з розмірами і потужністю акустики. Реально оцінивши розміри приміщення, а також визначивши призначення системи.

При виборі акустичної системи слід керуватися рядом критеріїв. Насамперед слід визначитися з розмірами і потужністю акустики. Реально оцінивши розміри приміщення, яке передбачається озвучувати, а також визначивши призначення системи (для комп'ютера, для домашнього кінотеатру або для прослуховування музики), слід приступати до її вибору.

Акустичні системи мають від однієї до п'яти смуг. Смуга - це піддіапазон відтворюваних звуків. Найпоширеніші - двосмугові і трьохсмугові. Двосмугові системи являють собою пристрій, у якому через один динамік відтворюються звуки низьких і середніх частот, а через інший - звуки високої частоти. У трисмугові системах низькочастотні, середньочастотні і високочастотні звуки відтворюються через окремі динаміки. Краще купувати системи трьох - або пятиполосные. Вони забезпечують більш високу якість звуку.

Залежно від способу установки акустичні системи бувають підлогові (встановлюються на підлогу), поличкові і монтовані (вбудовані). У останніх двох слід перевірити наявність спеціальних кріплень для монтажу.

Потужність системи зазвичай пов'язують з гучністю. Це неправильно. Потужність показник механічної надійності системи: чим більша потужність, тим надійніше система. Вибираючи потужність системи, слід враховувати потужність підсилювача вашого музичного центру: якщо потужність підсилювача більше потужності акустичної системи, колонки легко можуть вийти з ладу. Необхідно, щоб потужності підсилювача та акустичної системи збігалися. Максимальна потужність акустичної системи може бути до 22000 Вт.

Необхідно поцікавитися у консультанта про частоті акустичної системи. Людське вухо здатне сприймати звуки в діапазоні від 20 до 20000 Гц, в якому низькі частоти - від 20 до 150 Гц, середні частоти - від 100 до 7000 Гц і високі частоти - від 5000 до 20000 Гц. Якщо ви хочете придбати акустику, яка буде використовуватися як підзвучка до домашнього кінотеатру, її частотний діапазон повинен бути приблизно від 100 до 20000 Гц. Якщо ж ви хочете придбати універсальну акустику, то вибирайте систему з більш широким діапазоном - від 20 до 35000 Гц.

Акустичні системи бувають готовими комплектами і доповнюваними (розділеними на окремі складові). Готові системи зазвичай комплектуються сабвуфером, сателіти і центральним блоком. Окремими складовими є універсальні гучномовці, фронтальні гучномовці, фронтальний або тиловий гучномовці, гучномовці центрального каналу, сабвуфери, гучномовці тилового каналу, універсальні гучномовці з вбудованим сабвуфером, сателіти і монітори.

При покупці готового комплекту слід звернути увагу на кількість гучномовців в комплекті. Фронтальні і тилові колонки продаються парами, а сабвуфер і центральний канал мають по одному гучномовцю. Поцікавтеся про наявність тилового каналу: колонок для створення ефекту оточення звуком. Така система використовується в складі домашнього кінотеатру.

Якість звуку залежить від матеріалу, з якого виготовлені колонки. Краще вибирати колонки з дерева або ДСП: вони не спотворюють звук і не деренчать, забезпечують високу якість звучання. Пластикові колонки деренчать на середніх і високих частотах. Але плюси їх у тому, що вони ергономічні, мають невеликі розміри і значно дешевше.

Розмір акустичної системи повинен відповідати розмірам приміщення, яке передбачається озвучувати. Маленькі за розмірами колонки не потягнуть в стандартній квартирі і не підійдуть для перегляду фільмів у складі домашнього кінотеатру. Вони будуть спотворювати звук на великій гучності. Маленькі колонки підходять в основному для комп'ютера. Для перегляду фільмів краще купувати колонки великих розмірів: вони забезпечують пристойну звукопередачу на різних частотах, хоча їх мінус - в громіздкості.

Ще один параметр, на який варто звернути увагу, - чутливість системи: це інтенсивність звуку на відстані 1 метра від колонки при подачі звуку частотою 1000 Гц і потужністю 1 Вт. Чутливість вимірюється в децибелах. Системи з високою чутливістю здатні видавати більш гучний звук у поєднанні з підсилювачем невеликої потужності.

Перевірте акустичну систему в магазині, підключивши її до підсилювача, такої ж потужності, як і у вас вдома. Не потрібно володіти особливим музичним слухом, щоб почути деренчання, спотворення і сторонні шуми, що виникають при відтворенні звуку в різних режимах гучності. Можна підключити колонки від різних акустичних систем до одного підсилювача, щоб почути різницю. Вдалого вибору!
Інші статті