Фронтальные колонки – дают основной звук, поэтому при выборе таких колонок лучше не экономить и изначально приобрести качественное устройство. В случае ограниченности средств будет лучше купить только пару хороших напольных фронтальных колонок, а остальные приобрести позже. Эта акустическая система отличается тем, что может работать как самостоятельно, так и в составе многоканальной системы.
Центральні колонки – важливо, щоб вони знаходилися ближче до телевізора, над ним чи під ним. Акустика центрального каналу використовується для побудови багатоканальної системи об'ємного звуку.
Тилові колонки – можуть розташовуватися високо над головою слухача, збоку або ззаду. Їх можна розгорнути динаміком до стіни. В даному випадку звук буде відбиватися від поверхні стіни. Вони використовуються для створення картини «оточення звуком».
Сабвуфер – передає звуки низьких частот. Обов'язковий для побудови системи домашнього кінотеатру. При використанні фронтальних колонок середнього і бюджетного класу додавання сабвуфера може значно поліпшити якість звуку.
Сателіт – це маленьких розмірів колонка, яка використовується в недорогих комплектах для домашніх кінотеатрів.
Моніторний гучномовець – найчастіше застосовується в радіомовних і звукозаписних студіях для контролю фонограм, оскільки він в точності передає всі нюанси музичного матеріалу. Це дає можливість почути не тільки музичні деталі фонограми, але і огріхи звукорежисера, спотворення підсилювача. Тому в домашніх умовах використання моніторного гучномовця не завжди доречно.
Твітер – встановлюється зверху на фронтальну колонку і допомагає відтворити високі і ультравысокие частоти.