Продавець «ТЕХСКЛАД» розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
613 відгуків
Замовлення по Viber Telegram - 0967070698
"ТЕХСКЛАД"
Контакти
«ТЕХСКЛАД»Дмитрий, 096-707-06-98 - Viber,WhatsApp
Вул. Івана Виговського 9, Київ, Україна
+380 (96) 707-06-98
Дмитрий (viber)
+380 (50) 591-34-88
Дмитрий
+380 (63) 594-59-22
Дмитрий (viber)
0635945922
+380 (96) 707-06-98
+380 (50) 591-34-88
+380 (63) 594-59-22

Як вибрати акустичну систему

Тип акустичної системи

Активна акустика – це система з вбудованим підсилювачем потужності. Переваги – мобільність, компактність, таку систему простіше відрегулювати, а за рахунок того, що динаміки підключають безпосередньо до підсилювачів, поліпшується якість звучання і розширюється діапазон відтворюваних частот.

Пасивна акустика – система, для якої не потрібно підведення лінійного сигналу і напруги до кожній колонці. Але при цьому для пасивних акустичних систем потрібен зовнішній підсилювач.

Типи акустики (підлогова, полична, ландшафтна, підвісна, вбудована)

Тип установки

За типами акустичні системи поділяють в залежності від місця розташування і способу установки на кілька груп.

На підлозі – така акустична система має великі розміри. Встановлюється безпосередньо на підлогу. Якщо її підняти, то спотворяться низькі частоти. До підлогової акустиці відносяться фронтальні і тилові акустичні системи великих розмірів і всі сабвуфери.

Полична – акустичну систему розміщують, щоб високочастотні хвилі знаходилися на одному рівні з головою слухача. Для цього її прикріплюють на стіну або встановлюють на стійку або підставку. До поличної акустиці відносяться фронтальні і тилові акустичні системи невеликих розмірів (висота до 600-700 мм), акустика центрального каналу, сателіти, більшість моніторів.

Вбудовувана/підвісна акустика – може встановлюватися углиб стіни, стелю або ж кріпитися на них.

Концертна та ландшафтна акустика -- з назви видно, де ці системи встановлюються і використовуються. Від інших акустик вони відрізняються великою вихідною потужністю (концертні), вологонепроникними корпусом і динаміками, виготовлені за особливою технологією з полімерних і композитних матеріалів (ландшафтні).

Призначення

Фронтальні колонки – дають основний звук, тому при виборі таких колонок краще не економити і спочатку придбати якісний пристрій. У разі обмеженості коштів буде краще купити тільки пару хороших підлогових фронтальних колонок, а решта придбати пізніше. Ця акустична система відрізняється тим, що може працювати як самостійно, так і у складі багатоканальної системи.

Центральні колонки – важливо, щоб вони знаходилися ближче до телевізора, над ним чи під ним. Акустика центрального каналу використовується для побудови багатоканальної системи об'ємного звуку.

Тилові колонки – можуть розташовуватися високо над головою слухача, збоку або ззаду. Їх можна розгорнути динаміком до стіни. В даному випадку звук буде відбиватися від поверхні стіни. Вони використовуються для створення картини «оточення звуком».

Сабвуфер – передає звуки низьких частот. Обов'язковий для побудови системи домашнього кінотеатру. При використанні фронтальних колонок середнього і бюджетного класу додавання сабвуфера може значно поліпшити якість звуку.

Сателіт – це маленьких розмірів колонка, яка використовується в недорогих комплектах для домашніх кінотеатрів.

Моніторний гучномовець – найчастіше застосовується в радіомовних і звукозаписних студіях для контролю фонограм, оскільки він в точності передає всі нюанси музичного матеріалу. Це дає можливість почути не тільки музичні деталі фонограми, але і огріхи звукорежисера, спотворення підсилювача. Тому в домашніх умовах використання моніторного гучномовця не завжди доречно.

Твітер – встановлюється зверху на фронтальну колонку і допомагає відтворити високі і ультравысокие частоти.

Комп'ютерні колонки – акустична система, призначена для роботи з комп'ютером.

Кількість смуг

Акустичні системи можуть мати від одного до семи частотних смуг. Від їх кількості залежить якість звуку:

  • двосмугові системи - оптимальний варіант за якістю звуку, де одна смуга відтворює низькі середні і нижні частоти, а інша – високі середні і високі частоти;
  • трьохсмугові системи - якість звуку вище, що втім, позначається і на вартості. Одна смуга відтворює низькі частоти, друга – середні, третя – високі. Такі системи хоч і дають більш якісний звук, але часто люди з немузичні слухом можуть і не помітити різниці з двосмугової системою.

Потужність

Потужність чинить значний вплив на якість звуку і механічну надійність самої системи, але це зовсім не означає, що від потужності залежить гучність. Необхідно, щоб потужності підсилювача та акустичної системи збігалися. В іншому випадку, якщо потужність підсилювача буде більше потужності акустичної системи, колонки легко можуть вийти з ладу.

Якщо брати за основу площа кімнати і потужність системи, то можна приблизно орієнтуватися на такі цифри: для кімнати площею близько 20 кв. м слід зупинитися на потужності акустичної системи в межах 60-80 Вт, 30 кв. м100 Вт, а площа більше 30 кв. м150 Вт.

Частота

Умовно діапазон частот, які може сприймати людське вухо, можна поділити на три частини: низькі частоти (від 20 до 150 Гц), середні (від 100 до 7000 Гц) і високі (від 5000 до 20000 Гц). Якщо акустична система буде використовуватися в доповнення до домашнього кінотеатру, то її частотний діапазон повинен бути приблизно від 100 до 20000 Гц. Якщо ж це універсальна акустика, то слід вибрати систему з більш широким діапазоном - від 20 до 35000 Гц.

Чутливість

Чутливість системи безпосередньо впливає на гучність звуку при заданій потужності. Використовуючи високочутливу акустику, можна мати не надто потужний підсилювач. Чутливість вказується в дБ/Вт/м, що означає певний звуковий тиск в дБ на відстані 1 метр від динаміки потужністю 1 Вт. Умовно чутливість 84-88 дБ вважається низькою, 89-92 дБ – середньої, 94-102 дБ – високою. Таким чином, чим вище чутливість, тим краще, проте не слід забувати, що потужний підсилювач здатний легко пошкодити чутливі динаміки.

Оснащення

Позолочені роз'єми – на якість звуку впливають кабелі і матеріал роз'ємів, для цього контакти часто покривають тонким шаром нікелю або золота. Це забезпечує максимальну якість з'єднання.

Шипи – загострені ніжки на колонках для сталого розташування колонки на підлозі і запобігання різних непотрібних вібрацій.

Захист від перевантаження – спеціальна захист, що запобігає вихід з ладу колонок, якщо раптом на них подадуть сигнал, що перевищує максимально допустиму потужність.

Магнітний захист – наявність магнітного екрана у колонок. Бажано екранування фронтальних і центральних колонок. Найчастіше вони розташовуються поблизу телевізора або монітора, з-за магнітного поля, випромінюваного цими колонками, зображення може спотворитися.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner